Elektroniczne menu w restauracji

Elektroniczne menu dla restauracji

Po co właściwie elektroniczne menu? Mamy pięknie wydrukowaną kartę dań we wspaniałej oprawie, która udostępnia wszystkie informacje, jakich nasz gość potrzebuje, by wybrać dla siebie odpowiednie dania i napoje. Co stoi za faktem, że coraz więcej lokali decyduje się na wprowadzenie elektronicznego menu?

Za odpowiedzią na to pytanie kryje się nie tylko jeden argument. Jest wiele korzyści, jakie można osiągnąć, udostępniając gościom elektroniczne menu.

Poniżej lista, która wskazuje na korzyści z posługiwania się tym nowoczesnym narzędziem:

1. Dynamiczne tworzenie oferty

A po co? Na przykład po to, by nadążyć za inflacją. W przypadku gdy ceny składników zmieniają się szybko, a my nie zdążymy na nie zareagować, może okazać się, że ponosimy sukcesywne straty, nawet o tym nie wiedząc. Elektroniczne menu umożliwia zmianę ceny w dowolnym momencie, z dnia na dzień, z godziny na godzinę. Warto nad tym czuwać i elastycznie modelować ceny.

2. Oszczędności

Gdzie one leżą? Np. w możliwości promowania poprzez menu dań z kończącą się datą przydatności. W ten sposób unikamy marnowania żywności. Lepiej sprzedać coś „po kosztach” niż czekać aż się zmarnuje i wyrzucać, nie zarabiając na tym ani złotówki, a ponosząc m.in. koszty zakupu składników.

Kolejną istotną oszczędnością jest uniknięcie kosztów projektowania menu, poprawek, wydruku, oprawy itd. Elektroniczne menu, tworzy się zwykle raz, a poprawki, usuwanie, dodawanie dań odbywa się błyskawicznie przez prostą zmianę w panelu obsługi.

W przypadku elektronicznego menu z możliwością płatności przez Internet, jak to ma miejsce w przypadku usługi Czerwony Stoliczek, najistotniejsze oszczędności dotyczą nakładów pracy związanych z obsługą zamówień. Gość sam wybiera odpowiednie pozycje z menu i opłaca je przez bramkę internetową. Obsłudze pozostaje wysłanie jednym kliknięciem informacji o statusie zamówienia, np. „gotowe do odbioru”.

Nie trzeba być wybitnym ekonomistą, by dostrzec fakt, że miejsca, które dbają o oszczędność kosztów, stają się bardziej konkurencyjne. Warto więc iść z duchem czasu i choćby przetestować rozwiązania, które w najbliższej przyszłości najprawdopodobniej staną się powszechne.

Aplikacja Czerwony Stoliczek jest usługą, która bazuje na drobnej prowizji od zamówień. Nieznaczny koszt pojawia się dopiero wówczas, gdy Gość zechce z niej skorzystać. Całe wdrożenie nie kosztuje nic. Można więc rozwiązanie wprowadzić a Gościowi dać wybór czy chce z niego skorzystać.

3. Zdrowie

Dbamy o komfort Gościa, więc proponujemy mu rozwiązanie, dzięki któremu nie jest narażony np. na bliski kontakt z innymi ludźmi (kolejka). Nie tylko zapobiega to rozprzestrzenianiu się chorób, ale również istotnie wpływa na wygodę Gościa, który wygodnie siedząc przy stoliku, z tej pozycji samodzielnie wybiera swoje dania i napoje.

4. Wyjście naprzeciw potrzebom młodego pokolenia

Młodzi ludzie kochają technologie. Lubią korzystać ze swoich smartfonów w sposób najbardziej efektywny. Przygotowanie dla nich kodów QR z możliwością dostępu do menu będzie swego rodzaju rozrywką, ale także istotnym sygnałem, że w tym miejscu dba się o potrzeby każdego.

5. Wizerunek

W każdym biznesie powinniśmy dbać o to jak nas postrzega otoczenie. Zwłaszcza nasi Klienci. Umożliwiając w lokalu zamówienia poprzez smartfon, dajemy się poznać jako miejsce nowoczesne, zorientowane na nowe technologie wpływające na poprawę komfortu gościa.

6. Ekologia

W przypadku elektronicznego menu troszczymy się również o środowisko, nie zużywamy papieru, działamy ekologicznie. Może nie zwracasz na to uwagi. Może myślisz co na skalę globalną zdziała fakt, że nie zużyję dziś papieru. Spójrz jednak na to co stałoby się, gdyby wszyscy zrobili tylko tak maleńką rzecz. Można wprowadzić modę, która będzie pożyteczna dla całego naszego świata.