QR menu – jak wykorzystać?

Menu QR kod dla restauracji

Rozwój nowych technologii dotarł również do gastronomii, gdzie wykorzystuje się coraz więcej aplikacji by wspomóc działania ludzi, odciążyć ich oraz usprawnić procesy Jednym z takich rozwiązań są aplikacje, które umożliwiają bezobsługowe zamówienia, korzystające z QR menu.

Rozwiązanie to opiera się o wykorzystanie kodów QR (QR menu), dzięki którym Klient może obsłużyć się sam, optymalizując proces zamawiania, unikając stania w kolejce, czy też oczekiwania na kelnera.

Zaletą wprowadzenia takiego procesu dla restauracji, jest obniżenie kosztów obsługi, brak pomyłek w zamówieniach, elastyczne i natychmiastowe wprowadzanie zmian w menu.

W jakich miejscach wykorzystanie bezkontaktowej obsługi jest szczególnie atrakcyjne:

Miejsca w których tworzą się kolejki – idealne dla QR menu

Są to m.in. bary na plaży, kawiarnie w supermarketach, schroniska górskie itp. Uporządkowanie procesu zamówień poprzez wprowadzenie strefy zamówień elektronicznych, z pewnością poprawi jakość obsługi. Nasz gość może zająć swoje miejsce i z tej wygodnej pozycji wybrać odpowiednie dania. Następnie system poinformuje go poprzez SMS, że jego zamówienie jest już gotowe do odbioru. O ile jest to rozwiązanie bardziej cywilizowane i komfortowe niż tłoczenie się w kolejce, oceńcie sami.

Baseny i strefy basenowe w hotelach – QR menu rozwiąże problem

Idealnie byłoby siedzieć na leżaku i z tej pozycji móc zamówić napoje i dania. Dzięki QR menu korzystają wszyscy. Goście nie ruszają się z miejsca, a obsługa może wyłącznie zajmować się przygotowaniem zamówień. Jeśli zamówienie jest gotowe można je donieść we właściwe miejsce lub zaprosić poprzez SMS po odbiór. System można ustawić w sposób pożądany dla gastronomii.

Apartamenty na wynajem nie posiadające własnej gastronomii.

Niektórzy rezygnują z miejsc, gdzie nie ma zapewnionej gastronomii. Można jednak ją zapewnić uzgadniając dostarczanie posiłków z pobliskiej restauracji lub bistro. Takie dostawy można w pełni zautomatyzować umieszczając w apartamentach kody QR, dzięki którym gość od razu przenosi się do menu, wybiera i opłaca dania, a następnie czeka na dostawę.

Cateringi świąteczne przez QR menu

Zwykle oferta jest przygotowana wcześniej i jesteśmy w stanie wystawić menu świąteczne. Pozostaje wydrukować ulotki z kodami QR lub wrzucić link na media społecznościowe, by system mógł zebrać opłacone zamówienia. Kiedy zamówienie jest gotowe do odbioru możemy z systemu wygenerować SMS i poinformować zamawiających. Oczywiście istnieje możliwość ustawienia systemu QR menu tak by możliwa była dostawa pod wskazany adres.

Sprzedaż pobytów w hotelach, pensjonatach, apartamentach.

Masz hotel, apartamenty, w których możesz sprzedawać pobyty tematyczne? Np. pobyt walentynkowy, relaks dla przyjaciół, majówka. Dzięki systemowi możesz dać gościom wybór apartamentu, dodatków na miejscu (szampan, wino, kolacja itp.) a następnie pobrać zaliczkę na pobyt. Nie musisz w tym celu tworzyć własnej strony, angażować recepcji. Cały proces odbywa się automatycznie a Ty sprawdzasz tylko sumy na swoim koncie.

Rezerwacja stolików w restauracji z zaliczką.

Masz duże obłożenie w swoim lokalu? Irytują Cię porzucone rezerwacje stolików? Zaliczkuj rezerwację stolików przez system i ciesz się spokojem.

To kilka sposobów na to jak zwiększyć zyski dzięki wykorzystaniu QR menu, a precyzyjnie aplikacji Czerwony Stoliczek. Jest oczywiście wiele innych sposobów jej wykorzystania i tylko nasza wyobraźnia może nas w tym ograniczać.

Jeśli masz pomysł na wykorzystanie systemu w swoim biznesie skontaktuj się z nami. Szybko i sprawnie skonsultujemy Twój plan i na Twoje życzenie uruchomimy system.