Jak zwiększyć zyski w restauracji?

Jak zwiększyć zyski w restauracji

Jak zwiększyć zyski w restauracji – to pytanie pojawia się często w przypadku, gdy jako właściciele mamy wrażenie, że potencjał naszego lokalu nie jest w pełni wykorzystany, że można zrobić coś więcej, by nasz rachunek ekonomiczny był bardziej satysfakcjonujący.

Poniżej kilka przykładów na to jak z pomocą aplikacji Czerwony Stoliczek można wpłynąć na zwiększenie zysków.

MENU – PORA DNIA

Wśród sensownych form promowania własnego lokalu można wyróżnić tworzenie ofert dedykowanych na konkretną porę dnia. Dużo większą szansę na zwrócenie na siebie uwagi ma lokal, który nie oferuje wszystkiego wszystkim, ale komunikuje ofertę dopasowaną do potrzeb. 

I tak na przykład możemy stworzyć menu śniadaniowe, dzięki któremu nasi Goście będą odwiedzać nasz lokal już od wczesnych godzin rannych.

Menu lunchowe, z kolei umożliwi przyciągnięcie osób pracujących, dla których wartością będzie dostęp do oferty posiłków regenerujących w ciągu dnia. Na porę popołudniową możemy przygotować odrębne menu, uwzględniające potrzeby odwiedzających lokal w tych właśnie godzinach.

Komunikacja marketingowa skierowana na konkretnego Klienta sprawi, że będzie bardziej skłonny odwiedzić lokal w przekonaniu, że czeka na niego oferta, której aktualnie poszukuje. Restauracja posiadająca taki podział może też liczyć na Klientów przez cały dzień.

Jak pomaga w tym aplikacja?

Z poziomu panelu administratora jesteśmy w stanie ustawić wyświetlanie menu w zależności od pory dnia i tygodnia. Zajmie nam to kilka minut by następnie automatycznie działało to już przez nieograniczony czas.

Przykład:

Gość, skanując kod QR kierujący do menu o godz. 9.15 będzie mógł wybrać danie spośród oferowanych w tym momencie zestawów śniadaniowych. Inna osoba, która odwiedzi restaurację o godz. 13.00, może wybrać danie obiadowe, nie mając dostępu do nieaktualnej o te porze oferty śniadaniowej.

qr menu

Elektroniczne menu umożliwia wprowadzanie dynamicznych zmian. Nie wiąże się to z żadną dodatkową pracą nad roznoszeniem odpowiedniej karty dań, pilnowaniem czasu itp.

Efektywność naszej działalności zwiększa się, ponieważ mając te same koszty stałe, jesteśmy w stanie dostarczać atrakcyjną ofertę przez cały dzień, a tym samym po prostu więcej zarabiać.

Komunikacja marketingowa np. poprzez media społecznościowe może być podzielona na części i być kierowana bardziej skutecznie do mocniej wyselekcjonowanych grup odbiorców.

Wypróbuj za darmo nasze rozwiązanie, wypełnij formularz i skorzystaj z wersji demo

ZWIĘKSZENIE STREFY ZBIERANIA ZAMÓWIEŃ

Innym sposobem zwiększenia zysków, jaki oferuje zastosowanie aplikacji Czerwony Stoliczek, jest poszerzenie lokalizacji prezentacji oferty.

Jeżeli tego typu miejsca znajdują się w pobliżu i mamy możliwość umieszczenia tam kodów QR warto to zrobić. Wówczas zyskujemy nowy obszar, skąd mogą pojawiać się zamówienia.

Jakie to miejsca?

PLAŻA

Możemy umieścić w widocznym miejscu trwałą tablicę z kodem QR i krótką informacją np. „Zamów tutaj” i procedurą odbioru. Może to być odbiór osobisty po otrzymaniu SMS generowanego automatycznie przez aplikację. Może to być to samo miejsce, gdzie składamy zamówienie oznaczone jako punkt odbioru. Inną powszechnie stosowaną praktyką jest dystrybucja ulotek z kodem QR prowadzącym do menu w miejscach odpoczynku ludzi.

QR menu na plaży

BIURA

Tutaj zazwyczaj przygotowuje się naklejkę z kodem QR, która może być przyklejona obok biurka pracownika. Dzięki niej w dowolnej chwili może on zamówić dania. W zależności od naszych możliwości możemy zaproponować odbiór osobisty po otrzymaniu SMS z informacją o gotowości do odbioru lub przynieść zamówienie do biura. Możliwe jest ustawienie systemu w taki sposób, by było to rozwiązanie dopasowane do możliwości restauracji.

PARKI

Siedząc na ławce lub przechadzając się alejkami, nasi potencjalni Klienci mogą nabrać ochoty na kawę czy też inne pozycje z menu. Udostępniając kod w takim miejscu, umożliwiamy zamówienie i opłacenie zamówionych pozycji z menu. Następnie, kiedy wszystko jest gotowe do odbioru, Klient otrzyma SMS i będzie mógł przyjść po odbiór. Nie będzie musiał stać w kolejce, a jego zamówienie będzie gotowe, kiedy wejdzie do lokalu.

SALE KONFERENCYJNE

Sale konferencyjne to miejsca, gdzie często odbywają się szkolenia, narady itp. Długi czas spędzany w tym miejscu sprawia, że ludzie stają się spragnieni i głodni. Udostępnienie oferty gastronomicznej w tym miejscu daje szanse na pozyskanie dodatkowych Klientów. Kod QR może być umieszczony tam w formie naklejki z odpowiednią instrukcją, standu, ale też np. jako plakat bądź ulotka. Ważne by informacja miała jasny przekaz i była atrakcyjna wizualnie. Dobry grafik będzie umieć wkomponować kod QR w layout kojarzący się z naszą identyfikacją wizualną i przejrzyście informujący o sposobie postępowania.

APARTAMENTY

Wiele spośród wynajmowanych apartamentów nie posiada własnej gastronomii. Często spotyka się stos pomiętych ulotek z ofertą pobliskich lokali gastronomicznych. O ile wiarygodniej i bardziej elegancko będzie tam wyglądał stand z kodem QR, który pozwoli na przejście do menu i szybkie zamówienie odpowiednich dań z dostępnej karty. W tym przypadku korzystają wszyscy. Goście apartamentu, którzy mają dostęp do oferty gastronomicznej, właściciele apartamentów, zwiększając komfort oferowanych noclegów i wreszcie właściciel restauracji, który może liczyć na dodatkowych klientów z apartamentów.

Zwiększenie zysków z gastronomii hotelowej

TWORZENIE ZESTAWÓW – OFEROWANIE DODATKÓW

Aplikacja posiada istotną funkcję powodującą wzrost sprzedaży. Dzięki systemowi jesteśmy w stanie zasugerować automatycznie dodatki do zamówionych dań. Np. do piwa proponujemy frytki, do deski serów odpowiednie wino, do dania głównego deser itd.

Ustawienie takich zestawów zajmuje kilka minut, a wpływ na zwiększenie sprzedaży trwa przez cały czas. Elektroniczne menu dzięki możliwości publikowania zdjęć i sugestiom dodatków sprzedaje więcej, niż odbywa się to w tradycyjny sposób w przeważającej większości przypadków. Oczywiście doskonałego kelnera nie zastąpi nic. Szkopuł w tym, że takiego „ze świecą szukać”. Warto więc przemyśleć czy taka automatyzacja zamówień nie rozwiąże nam problemów, które zdejmują nam sen z powiek przez dłuższy czas.

Nie zwlekaj, zacznij zarabiać więcej już dziś!

Świat coraz bardziej oswaja się z technologiami. Coraz młodsze pokolenia korzystają z ofert lokali gastronomicznych. Dla nich korzystanie z aplikacji jest wręcz atrakcją, którą docenią i polecą innym. Jako ludzie w większości lubimy korzystać ze swoich smartfonów. Dobrze działający system, przyspieszający procesy, oszczędzający koszty i wpływający na większe zyski to z pewnością inwestycja warta rozważenia.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Chętnie skonsultujemy Państwa biznes, tak by wprowadzenie systemu przyniosło jak najwięcej korzyści. Pomoc doradcza jest u nas bezpłatna. Warto skorzystać z szansy na choćby poznanie nowej możliwości.