Automatyzacja zamówień gastronomicznych na kąpieliskach i hotelowych strefach basenowych

QR kod na basenie

Sporym wyzwaniem w sezonie jest obsługa gastronomiczna kąpielisk, a także stref basenowych w hotelach. Często rezygnujemy z oferty gastronomicznej w tych miejscach lub udostępniamy jedno okienko, przy którym tworzy się długa kolejka. Jest to rozwiązanie uciążliwe i niewygodne zarówno dla obsługi, jak i dla gości. Automatyzacja zamówień gastronomicznych w takim miejscu jest więc zdecydowanie pożądana.

Aplikacja Czerwony Stoliczek, pozwala na bardzo skuteczne i wygodne z punktu widzenia Klienta złożenie zamówienia w tych miejscach.

Przypadek 1.

Punkt gastronomiczny na terenie kąpieliska.

Co można zrobić by zapanowały kultura i porządek na miarę XXI wieku, a klienci nie tracili czasu na stanie w kolejkach? Naszym celem jest by ich obsługa przebiegała sprawnie i bez pomyłek.

Na terenie obiektu możemy postawić duże tablice z kodem QR i informacją TUTAJ ZAMÓW WYGODNIE. Jeden kod może być w ten sposób umieszczony w wielu widocznych miejscach na terenie kąpieliska, tak by dla każdego był on widoczny z pozycji ręcznika lub leżaka, na którym odpoczywają spragnieni relaksu ludzie.

automatyzacja zamówień gastronommicznych

Co robią Klienci?

Skanują kod swoim telefonem i następnie uzyskują dostęp do wcześniej przygotowanego menu lokalnej gastronomii. Możemy tam wstawić frytki, burgery, napoje i właściwie wszystko, co tylko mamy ochotę i możemy sprzedawać w tym miejscu.

Po wejściu do menu Klient wybiera interesujące pozycje i przechodzi do płatności. Opłaca zamówienie, jak w sklepie internetowym, po czym czeka na SMS, informujący o tym, że jego zamówienie jest gotowe do odbioru.

Co dzieje się po stronie obsługi gastronomii?

Opłacone zamówienia układają się w kolejkę, od tych które najwcześniej wpłynęły do tych najświeższych. Na zamówieniu znajdziemy takie informacje jak, czas wpłynięcia zamówienia, co należy przygotować, jaka kwota została opłacona. Obsługa może więc skupić się wyłącznie na przygotowywaniu zamówień.

Po przygotowaniu zamówienia, obsługa jednym kliknięciem wysyła informację, że zamówienie już czeka na odbiór.

Automatyzacja zamówień gastronomicznych – korzyści rozwiązania:

  • Brak konieczności przyjmowania zamówień przez personel = oszczędności na mniejszych nakładach pracy personelu.
  • Wyeliminowanie obrotu gotówkowego, czyli brak pomyłek w kasie = przejrzystość dla właściciela, który codziennie otrzymuje mejlem zestawienie transakcji i może zdalnie kontrolować swój biznes.
  • Pozbycie się kolejek = Klienci nie przerywają odpoczynku, reagują dopiero wówczas, kiedy otrzymują SMS, że ich zamówienie jest gotowe do odbioru.

Przypadek 2

Strefa basenowa w hotelu.

Hotele zwykle dysponują własną gastronomią i zwykle prześcigają się w dostarczaniu udogodnień swoim gościom. Czy z perspektywy gościa przyjemnie jest picie drinka z palemką na leżaku nad basenem? Oczywiście!

I tutaj dobra wiadomość.

Dzięki aplikacji Czerwony Stoliczek gość będzie miał taką możliwość.

Czynności jakie należy wykonać w tym przypadku, to ponumerować leżaki, względnie parasole , tak żebyśmy wiedzieli, który Klient złożył zamówienie. Następnie umieszczamy w panelu obsługi nasze menu. Mogą to być drinki, świeżo wyciskane soki, woda, desery lodowe itp.

Na leżakach lub parasolach umieszczamy wcześniej przygotowane kody QR (tutaj we wszystkim pomagamy organizacyjnie).

Co robi gość? 

Siedzi na leżaku i myśli, że napiłby się czegoś. Skanuje kod swoim telefonem, dzięki czemu przenosi się błyskawicznie do naszego menu. Następnie wybiera coś dla siebie i opłaca zamówienie online.

Co dzieje się po stronie obsługi? 

Otrzymujemy informację co gość zamówił, ile zapłacił i przy jakim leżaku siedzi. Wystarczy już tylko dostarczyć zamówienie na leżak i cieszyć się zadowoleniem dopieszczonych gości.

Tylko opłacone zamówienia lądują w systemie więc nie ma mowy o pomyłce, szukaniu gościa, czy marnotrawstwie. System załatwia to wszystko. Manager może codziennie otrzymać zestawienie, w którym będzie mógł obejrzeć statystyki dnia.

Gdzie mogą być umieszczone kody?

Na leżakach, na stolikach obok leżaków lub na parasolach.

Korzystamy wszyscy!

System Czerwony Stoliczek to rozwiązanie, które w pełni automatyzuje obsługę zamówienia. Jest narzędziem, dzięki któremu zadowoleni są zarówno Klienci, jak i obsługa, która nie jest narażona na stres z powodu niecierpliwości rozgrzanej (nie tylko słońcem) kolejki.

Zainteresował Cię temat, chcesz dowiedzieć się więcej lub wdrożyć u siebie usługę? Skontaktuj się z nami, chętnie opowiemy Ci jak możesz wykorzystać aplikację Czerwony Stoliczek do bezobsługowej realizacji zamówień w swoim punkcie gastronomicznym.