Interaktywna karta menu

interaktywna karta menu

Czym jest interaktywna karta menu? Czy warto ją stosować. Przeczytaj o przykładach wdrożeń i zdecyduj sam. Naszym zdaniem to nowoczesne narzędzie ma ogromny potencjał.

Elektroniczne menu może być jedyną lub dodatkową formą prezentacji oferty naszej gastronomii.

Jak działa interaktywna karta menu?

W restauracji lub hotelu umieszczamy kody QR. Każdy kod jest inny, dzięki czemu może łatwo identyfikować miejsce, gdzie został użyty, czyli konkretny numer stolika lub pokoju. Goście skanując kody, przenoszą się automatycznie do oferty. Przygotowując ofertę można atrakcyjnie opisać dania, dodać zachęcające do zamówienia zdjęcia. Następnie goście wybierają dania i opłacają je za pomocą modułu płatności (bramka internetowa, karta płatnicza). Tak złożone, opłacone zamówienie, wyświetla się na tablecie w kuchni lub przy stanowisku kasowym i można od razu przejść do jego realizacji. Przy zamówieniu, jednym kliknięciem można nadać mu status, np. „przyjęte do realizacji”, wówczas system wysyła SMS o odpowiedniej treści do zamawiającego. Kiedy zamówienie jest gotowe, znowu można wysłać jednym kliknięciem SMS o możliwości odbioru zamówienia. Oczywiście statusy są konfigurowalne, więc jeśli chcemy sami dostarczyć zamówienie, można łatwo odpowiednio ustawić system, by było to możliwe.

Jak wygląda elektroniczne menu?

Na przykład tak:

interaktywna karta menu

 

Interaktywna karta menu – właściwie po co?

Zastosowanie tego rozwiązania może przynieść wymierne korzyści:

  • zwiększenie sprzedaży – zwłaszcza w hotelach, gdzie gość może mieć dostęp do oferty gastronomii w wyznaczonych przez nas godzinach; atrakcyjnie przygotowana oferta potrafi sprzedać więcej (np. tworzenie zestawów – kawa + deser, piwo + frytki, szampan + świeże truskawki), w restauracji zwiększamy rotację stolików, dzięki sprawniejszej obsłudze
  • oszczędność kosztów – koncentrujemy siły na przygotowaniu posiłków, a nie na odbiorze zamówień, unikamy błędów podczas przyjmowania zamówień
  • wizerunek – unikamy sytuacji, gdy w menu są pozycje, których nie jesteśmy w stanie aktualnie przygotować, po prostu jednym przyciskiem wyłączając wyświetlanie tej pozycji

Czy obsługa systemu jest trudna?

Obsługa systemu jest banalnie prosta i intuicyjna. W pierwszym kroku ustawiamy godziny pracy restauracji. W kolejnym dodajemy pokoje/stoliki, dzięki czemu kody QR generują się same, możemy je pobrać i zapisać lub przekazać do druku. Ostatni etap to wprowadzenie menu wraz z cenami. W ostatnim kroku możemy również bezpłatnie pomóc.  Wystarczy wysłać do nas plik z menu i zdjęciami. Jednak po 10-minutowym szkoleniu gwarantujemy, że będziecie już wszystko wiedzieć i w pełni panować nad działaniem systemu.

Interaktywna karta menu pozwala na dynamiczną zmianę cen. Aktualnie mamy sytuację, w której ceny potrafią zmieniać się niemal z każdą dostawą. W celu utrzymania rentowności dobrze jest mieć bieżący wpływ na zmiany cennika. W systemie jest to bardzo proste i działa natychmiast.

Wypróbuj bezpłatnie naszą wersję testową aplikacji. Wystarczy, że wyślesz formularz.

Przykłady wdrożeń interaktywnej karty dań.

HOTEL z własną gastronomią

W pokojach hotelowych i apartamentach umieściliśmy kody QR.

Hotel przygotował i wprowadził menu oraz ceny.

Goście od pierwszego weekendu startu aplikacji wchodzili i zamawiali dania.

Sąsiadujący pensjonat zdecydował się na połączenie z systemem, dzięki czemu hotel zyskał jeszcze więcej gości do obsługi gastronomicznej.

System umożliwia dodawanie użytkowników, dzięki czemu zamówienia obserwuje zdalnie właściciel hotelu.

RESTAURACJA w sąsiedztwie zalewu

  1. Stworzyliśmy jeden kod QR, który został wydrukowany i umieszczony na ulotkach załączanych do biletu wstępu na plażę. Na plaży ustawione zostały również standy z kodem QR i informacją o możliwości zamówienia przez telefon.
  2. Wypoczywający goście, zamawiają z plaży, nie przerywając relaksu. Następnie po otrzymaniu informacji SMS, odbierają gotowe dania.
  3. Zwiększyliśmy możliwości sprzedaży restauracji, zlikwidowaliśmy kolejki.
  4. Ciekawostką jest fakt, że dla właściciela system był tak prosty w obsłudze, że nie skorzystał z możliwości szkolenia. Wprowadzenie menu zajęło mu około godziny. W jego ocenie system jest bardzo przejrzysty, czytelny i skuteczny.

Jeśli przypuszczasz, że interaktywna karta dań może być również dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, skontaktuj się z nami. Bezpłatnie dokonamy analizy Twojego przypadku, dopasujemy i wdrożymy system, tak by przynosił Ci maksymalne korzyści.